Luhačovice – největší moravské lázně

Luhačovice je malebné lázeňské město nacházející se ve Zlínském kraji, které nabízí ideální prostředí pro relaxaci a léčebné pobyty. Město je známé především pro své léčivé minerální prameny, nádhernou architekturu a bohatou kulturní tradici.

Přírodní krásy a léčivé prameny:

Luhačovice jsou domovem více než desítky minerálních pramenů, z nichž nejznámější jsou Vincentka, Aloiska, Ottovka a pramen Dr. Šťastného. Tyto prameny mají blahodárné účinky na různé zdravotní problémy, zejména na dýchací cesty, trávící ústrojí a pohybový aparát. Kromě léčebných procedur si můžete vychutnat procházky krásným lázeňským parkem a okolní přírodou, která nabízí řadu turistických a cyklistických tras.

Architektura a kultura:

Luhačovice se pyšní jedinečnou architekturou, kterou formovala především tvorba slovenského architekta Dušana Jurkoviče. Jeho secesní budovy, jako například Jurkovičův dům, Jurkovičova vila a Hudební pavilon, dodávají městu nezaměnitelný charakter. Město také hostí řadu kulturních akcí, jako jsou koncerty, divadelní představení a festivaly, které obohacují pobyt návštěvníků.

Rekreace a zábava:

Pro ty, kteří hledají aktivní odpočinek, Luhačovice nabízejí mnoho možností. Můžete si zaplavat v městském koupališti, zahrát si tenis, minigolf nebo si zapůjčit loďku na přehradě Luhačovice. V zimních měsících je možné využít běžecké tratě v okolí města.

Gastronomie a místní speciality:

Luhačovice jsou také místem, kde si můžete vychutnat výbornou gastronomii. Město nabízí řadu restaurací a kaváren, kde můžete ochutnat jak tradiční českou kuchyni, tak i mezinárodní speciality. Nezapomeňte ochutnat místní koláče a další sladké pečivo, které je v Luhačovicích obzvláště vyhlášené. Především můžeme doporučit restauraci Racek, která se nachází přímo nad lázeňskou kolonádou.

Ubytování:

Určitě nás navštivte v penzionech Bellevue, Anebel a Elektra.

Luhačovice jsou ideálním místem pro ty, kteří hledají klidné a léčivé prostředí s možností bohatého kulturního a společenského vyžití. Přijďte objevit krásu tohoto lázeňského města a načerpat novou energii do každodenního života.

Elektra ubytování, Luhačovice

VÝZNAMNÉ AKCE VE MĚSTĚ V ROCE 2024:

  • 30. BŘEZEN 2024 – VELIKONOČNÍ JARMARK – FOLKLÓR, HUDBA, TANEC, ŘEMESLA, DOBRÉ JÍDLO
  • 10. – 12. KVĚTEN 2024 – OTEVÍRÁNÍ PRAMENŮ
  • 14. ČERVENEC 2024 – LUHAČOVICKÁ POUŤ
  • 29. ČERVENEC – 10. SRPEN 2024 – AKADEMIE VÁCLAVA HUDEČKA
  • 8. ZÁŘÍ 2024 – KLOBOUKOVÝ DEN
  • 13. – 15. ZÁŘÍ – FESTIVAL PÍSNÍ A TANCEM LUHAČOVICE
  • 28. ZÁŘÍ 2024 – SVATOVÁCLAVSKÝ JARMARK
  • 12. ŘÍJEN 2024 – SLAVNOST POD JABLONÍ
  • 15. LISTOPAD 2024 – SVATOMARTINSKÝ PRŮVOD SVĚTEL
  • 29. – 30. LISTOPAD 2024 – VÁNOČNÍ JARMARK S ROZSVĚCENÍM STROMU

Více na oficiálních stránkách města: http://www.luhacovice.eu

Luhačovice